Teneffüs – Sabah İçin

Çok güzel ve aslına bakarsanız geçmişten gelen bir albüm var bugün karşımızda, Teneffüs‘ün Sabah İçin albümü.

2002 yılında Bilgi Üniversitesi‘nde Serhan Erkol ve Barış Ertürk tarafından kurulan Teneffüs’ün 2006 yılında güncel halini alan kadrosu Serhan Erkol (alto saksafon), Barış Ertürk (tenor saksafon), Tunç Çakır (vibrafon), Ahmet Türkmenoğlu (kontrbas) ve Ediz Hafızoğlu‘ndan (davul & perküsyon) oluşmaktaymış. Ayrıca İzzet Kızıl da albümdeki üç parçanın kaydında perküsyon çalmış.

Ekipte yer almasının yanı sıra albümün yapımcısı da olan Ediz Hafızoğlu süreci şöyle anlatmış:

2007 yılında kaydedilen albüm Lin Records için yapılmış ve benim prodüktörlük yaptığım ilk albümdü. Albümün o yıllarda kaydedilme sebebi ise Serhan Erkol’un Amerika’da okumaya gidecek olmasıydı. Grubun tekrar toplanıp toplanmayacağı belli değilken bu kadar iyi bestelere ve yıllardır birlikte çalan bu müzisyenlere dair geride bir şeyler bırakmalıydık diye düşündük.

 

Serhan Erkol ve Barış Ertürk’ün bestelerinden oluşan albüm 2007 yılında İstanbul Marşandiz Stüdyoları‘nda analog olarak kaydedilmiş, albümün miks ve mastering’i ise 2019’da Hüsyein Köroğlu tarafından Orange Box Studios‘ta (Darmstadt) yapılmış. Albümün kapağı ise Yiğit Gürevin‘in elinden çıkmış.

Birbirinden güzel bestelere ve kıymetli müzisyenlere sahip, içinde yer yer tanıdık eserlere de denk gelebileceğiniz bu albümü muhakkak dinleyin. Ben albümden tadımlık olarak sizlere albüme adını veren ve aynı zamanda albümün giriş şarkısı olan Sabah İçin’i seçtim, kalan şarkılara da hemen aşağıdan devam edebilirsiniz. Özellikle vibrafon seven biriyseniz, memleketimizde yayınlanmış ve vibrafona keyifle doyacağınız ender albümlerden biri Sabah İçin. Bakalım sizler bu albüm hakkında ne düşünceksiniz?

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend