Farketmez – C.A.S.

Bu kez karşılaştığıma hayli sevindiğim ekiplerden biri olan Farketmez ile karşılaştıracağım sizleri de. Farketmez, geçtiğimiz ayın sonunda Tamar Records etiketiyle C.A.S. (Contemporary Art Shit) adlı altı şarkılık dolu dolu bir kısa çalar yayınlamış. Sosyal medyada bir şekilde karşıma düşen kısa çaları dinlememle hayran kalmam bir oldu.

Uzun zamandır kendimi 2008-2013 yılları arasında Peyote‘de (Nevizade‘deki tabii) tesadüfen bir konsere girip iyi bir grup keşfetmişim gibi hissettiren bir albüme denk gelmemiştim. (Uzun ama o dönemi deneyimlemişler için anlamlı bir tanım oldu.) Farketmez’in yarattığı ses nasıl rock, caz, saykedelik, pek çok müzik türünü içeriyorsa ekip de Avusturya, Türkiye ve İspanya gibi farklı farklı diyarlardan insanları bir araya getiriyor. Cameron Dean‘in gitar çaldığı ekipte davulda Carlos Valderrama‘yı, basta Hasan Kunt Yılmaz‘ı, tuşlular ve saksafonda ise Selçuk Güllü‘yü dinliyormuşuz.

Grupla ilgili internette bir şeyler ararken, albüme ismini veren ve aynı zamanda albümün giriş parçası olan Contemporary Art Shit’in geçtiğimiz yıl yayınlanmış bir klibine denk geldim ki size de albümden tadımlık olarak bu parçayı uygun gördüm. Tabii her zamanki gibi albümün tamamına hemen yazının altından ulaşabilirsiniz. Ben bugünden itibaren Farketmez’i dikkatle takipte kalacağım, size de bunu yapmanızı öneririm, malum böyle müziklere her zaman denk gelmiyoruz.

Farketmezi’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend