Yarkın Duo – Quintessence

Hatırlayanlarınız olacaktır Mayıs’ın sonunda Yarkın Duo’nun Longing (Fire) adlı teklisini paylaşmış ve bu teklinin gelmekte olan dört elementlik bir meditasyon albümünün habercisi olduğunu belirtmiştim. İşbu bahsi geçen etkileyici albüm Quintessence birkaç gün önce yayınlandı.

Nağme Yarkın ve Baturay Yarkın kardeşlerin dört elementi de anlatan doğaçlamalarını içeren bu albümünün insana iyi geldiğine inanılan 432 Hertz frekansında kaydedildiğini de bir kere daha belirteyim. Albüme ismini veren Quintessence yani 5. element, görünmeyen ama diğer elementleri birbirine bağlayan, boşlukları dolduran, her şeyin özü ve kökeni olan boşluk elementiymiş. Albüme bu ismi yakıştıran isim ise Seren Dalkıran. Miksi ve mastering’i Ozan Sarıer tarafından yapılan albümün kapağı ise Arpat Özgül imzalı.

Quintessence size neredeyse bir saatlik ruhsal bir yolculuk vaat ediyor. Topraktan başlayan bu yolculuk ateşten ve sudan geçerek havada tamamlanacak. Ben size albümden tadımlık olarak Find me in You (Earth) adındaki toprağı anlatan ve aynı zamanda albümün giriş parçası olan eseri seçtim, tabii albümün tamamını da hemen aşağı iliştirdim. Bakalım hangi element sizin ruhunuza daha çok dokunacak?

Yarkın Duo’yu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend