Lara Di Lara – Sudaki Çığlık

Lara Di Lara – Sudaki Çığlık

Sevgili Lara Di Lara‘nın gümbür gümbür gelmekte olan uzun çaları Sudaki Çığlık birkaç gün önce yayınlandı! Uzun bir süredir Dilara bu albümden tekliler, klipler paylaşarak bizi bu güzelliğe yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyordu, hatta bunlardan bir kısmına Tuzak, Albatros ve Yelpaze yazılarında yer vermiştim geçtiğimiz haftalarda.

Dile kolay on dokuz parçadan oluşan bir mega proje var önümüzde. (Reis bunu beğendi.) Her şarkı ayrı bir yolculuk, hepsi teker teker titizlikle işlenmiş, gelecekte farklı anlarda farklı duygularla tetiklenmeyi bekliyor. Yıl başından beri birkaç albüm için bu cümleyi kurduğumu biliyorum ve Sudaki Çığlık uzun çalarını da aynı hızla kafamdaki bu yılın en iyi albümleri kategorisine gönderiyorum.

Albümün yapımcısı aynı zamanda mikslerden sorumlu Aras Levni Seyhan imiş. Albümde karşımıza çıkan diğer müzisyenler ise Herbert Pirker, Willi Rosner, Fabian Rucker, Oliver T. Johnson, Burak Irmak ve Ethnique Punch. Mastering’inde Paul Movahedi‘yi gördüğümüz albümün kapak fotoğrafı Kıvılcım Güngörün imzalı. Kapağın tasarımı ise Valerija Ilcuka‘nın elinden çıkmış. Birbirinden kıymetli isimlerle dolu bir eser var karşımızda kısaca.

Dilara da müziğini dinlediğim her sefer “iyi ki benim ülkemde, iyi ki benim dilimde şarkılar üretiyor” diye düşünüp hayli şanslı hissettiğim isimlerden. Keza standartı bu kadar yüksek, vizyon olarak bu denli açık görüşlü işler ile çok sık karşılaşmıyoruz.

Sizlere albümden tadımlık olarak Kayropraktik‘i seçtim. Albümün tamamını ise her zamanki gibi yazının altına iliştirdim ki rahatça dinleyesiniz. Bakalım Sudaki Çığlık ile ekilen tohumlar sizde ne zaman ve nasıl filizlenecek?

Lara Di Lara’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend