Simge Pınar – güzel şeyler akustik

Bu karantinamsı süreç tüm berbatlıklarının yanı sıra kimi müzisyen ve dinleyici için güzel sonuçlar da doğurdu. Sevgili Simge Pınar‘ın güzel şeyler akustik kısa çaları da buna çok iyi bir örnek. Kendisinden Karşı Müzik’te en son Güzel Şeyler albümü ile ilgili olarak bahsetmişim, zaman hızlı geçiyor.

güzel şeyler akustik, adından da tahmin edebileceğiniz üzere Güzel Şeyler albümünden bazı şarkıların akustik versiyonlarından oluşan hayli tatlı bir iş. Güzel Şeyler albümü geçtiğimiz yılki favori albümlerimden biriydi, hâl böyle olunca bu akustik versiyonları da beğenme ihtimalim zaten yüksekti ancak gerçekten üzerinde düşünülmüş, sadece “gitarla çalıp söyleyelim, olsun bitsin” mantığından uzak güzel işlerle karşılaştım her dört şarkıda da. Kayıtlarda akustik gitarlarını dinlediğimiz Efe Demiral‘ın bu noktada katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.

Albümün miksinde tekrar Efe Demiral ve Metin Kahyaoğlu‘nu, mastering’inde ise Güven Ersoysal‘ı görüyoruz. Gözde Mutluer‘in tasarladığı kapaktaki fotoğraf ise Begüm Koçum‘a aitmiş. Sanıyorum Ağustos’un bitip Eylül’ün gelmekte olduğunu daha iyi hissettirecek bir albüm olamazdı. Sizler için bu mini albümden tadımlık olarak Oysa‘yı seçtim, albümün tamamını her zamanki gibi hemen aşağıdan dinlemeye devam edebilirsiniz.

Ayrıca Ağustos ayı Karşı Müzik çalma listelerine de buralardan ulaşabilirsiniz: Spotify & YouTube

Simge Pınar’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend