Pürtelaş 3+1 Bölüm 32: Cihan Mürtezaoğlu

Pürtelaş 3+1 Bölüm 32: Cihan Mürtezaoğlu

Güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1‘in 32. bölümüyle karşınızdayız!

Cihan Mürtezaoğlu‘nun etkileyici bestelerini dinleyeceğimiz bu bölümde Efe Demiral da gitarıyla Cihan’a eşlik ediyor.

Sözü daha fazla uzatmayalım ki varsın müzik uzasın.

Pürtelaş 3+1 takipçileri hatırlayacaktır, Cihan’ı aslında neredeyse tam bir yıl evvel 6. bölümümüzde de konuk etmiştik. Ezgi Altıner ile birlikte Sen Yağmur Dök olarak programımıza katılmışlar ve dinleyenlerin yüreklerini dağlamışlardı. Cihan’ı kendi besteleri ve solo projesiyle ağırlamak da bugüne kısmetmiş.

2006’da Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne giren Cihan bugüne dek Yasemin Mori, Ceyl’an Ertem, Mabel Matiz, Pinhani gibi pek çok bildiğimiz ve sevdiğimiz isimle aranjör, besteci ve gitarist olarak çalışmış. Buradan da şunu çıkarıyoruz ki güzel işlerin altından hep güzel güzel insanlar çıkıyor. 🙂

Geçtiğimiz bölümde Can Kazaz‘a gitarıyla eşlik eden Efe Demiral bu bölümde de Cihan’ın yanında karşımıza çıkıyor. Güzel gitar çalan bir avuç insan olunca bu insanların da yollarının kesişme ihtimali artıyor haliyle. Efe ile Cihan’ın tanışmaları ise Künt dönemlerine denk geliyormuş.

Aldığımız duyumlara göre şu sıralar ilk albümünü hazırlamakla meşgul olan Cihan’a sahnede Efe’nin yanı sıra elektrik gitarda Tayis Yıldızcı, basta Canberk Ünsal ve davulda Zafer Resuloğlu eşlik ediyor. Hatta bu ekiple yarın Peyote’de 12. bölüm konuğumuz Emir Aksoy‘un (O da kimse?!) ardından sahne alacaklarmış. Canlısını da dinlemenizi tavsiye ederiz şiddetle.

Bu bölümdeki tüm performansları tek tıkla arka arkaya dinlemek isterim derseniz: Pürtelaş 3+1 Bölüm 32: Cihan Mürtezaoğlu

“Bana daha fazla Cihan Mürtezaoğlu lazım!” diyenleri şuralara alalım:
soundcloud.com/cihanmurtezaoglu
facebook.com/chnmurtezaoglu
twitter.com/chanmurtezaoglu
instagram.com/cihanmurtezaoglu

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 13 Mayıs 2015 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend